Masz problem z zapamiętaniem polskiego słówka? Poniższe porady pomogą ci uczyć się polskiego słownictwa efektywniej:

  1. Ucz się dwóch rzeczy naraz: słówka i jego użycia w kontekście (zdaniu). Co z tego, że będziesz znał dane słowo, jeśli nie będziesz wiedział, jak możesz go użyć? Takiego rozwiązania (słówko plus kontekst) użyto też w warszawskich autobusach i tramwajach, by uczyć Polaków angielskiego.
  2. Rymuj. Jeśli nie możesz zapamiętać danego słowa, spróbuj je zrymować z innym, które już znasz (niekoniecznie polskim!).
  3. Użyj melodii. Nie możesz wypowiedzieć danego słowa, bo go nie pamiętasz? To je wyśpiewaj. Tym, którzy mają problem z zapamiętaniem nazw polskich miesięcy, polecam piosenkę: https://www.youtube.com/watch?v=kkF38baJ_cM.
  4. Jeśli chcesz nauczyć się nazw rzeczy z twojego najbliższego otoczenia, np. artykułów biurowych, mebli itd., możesz umieścić na nich karteczki z ich polskimi nazwami.
  5. Opowiedz historię. Chcesz szybko nauczyć się słów związanych z jednym, konkretnym tematem, np. pracą? Wymyśl historię, w której użyjesz tych słów. Wyrazy będące elementem większej części, w tym przypadku historii, pozostaną w twojej pamięci na dłużej niż pojedyncze słowa bez kontekstu.


Powrót PODZIEL SIĘ TYM POSTEM: