Jesteś w Polsce i zastanawiasz się, czy zapisać się na kurs polskiego? Oto 5 korzyści, które pomoże Ci podjąć decyzję:

1.Łatwiej się porozumiesz. Dzięki znajomości polskiego porozumiesz się z Polakami, którzy nie mówią po angielsku. Prędzej czy później poznasz tutaj taką osobę. Nic się nie stanie, jeśli będzie to kolega kolegi, ale jeśli będzie to matka kobiety twojego życia?;)

2.Słowa nie do przetłumaczenia. Są polskie zwroty, które trudno przetłumaczyć, więc trzeba je poznać w oryginale, umieszczone w polskim kontekście, polskiej wypowiedzi.

3.Szacunek Polaków. Dobrze wiemy, że język polski jest trudny – tym bardziej doceniamy twoją chęć mówienia po polsku. Na pewno zyskasz w oczach polskich kolegów, szefa, dziewczyny itd.

4.Satysfakcja. Język polski jest językiem fleksyjnym, a wielość i różnorodność końcówek jego nauki nie ułatwia. Tym większa będzie twoja radość, gdy pewnego dnia stwierdzisz, że umiesz odmienić właściwie każde polskie słowo. Rada: łatwiej będzie ci nauczyć się polskich końcówek, gdy do ich nauki podejdziesz jak do rozwiązania krzyżówki. To trudne, ale nie niemożliwe!

5.Będziesz bliżej polskiej kultury. Gdy nauczysz się polskiego, będziesz mógł zapoznać się z naszą wspaniałą literaturą, muzyką i kinematografią w oryginale. Nie musisz długo na to czekać! Polskie książki możesz czytać już od poziomu A2.Powrót PODZIEL SIĘ TYM POSTEM: